Self Defence

Aikido ile birlikte öğrenciler Savunma ve Saldırı tekniklerini öğrenecekler

Kendini savunma, kendini fiziksel zarar veya saldırıdan koruma yeteneğini ifade eder. Sözel ve fiziksel yöntemler de dahil olmak üzere çok çeşitli teknikler ve stratejiler içerebilir. Sözlü kendini savunma teknikleri, bir durumu yatıştırmak veya gerilimi azaltmak için iddialı bir dil ve beden dili kullanmayı içerirken, fiziksel kendini savunma teknikleri arasında yumruklar, tekmeler ve eklem kilitleri gibi şeyler bulunur. Kendini savunma eğitimi, kendini savunmak için gerekli fiziksel becerileri geliştirmenin yanı sıra potansiyel tehditleri nasıl okuyacağınızı ve bunlara nasıl yanıt vereceğinizi öğrenmeyi içerebilir. Kendini savunmanın sadece fiziksel güçle ilgili olmadığını, aynı zamanda kişinin kendi duygularını anlaması ve yönetmesi ve stres altında iyi kararlar vermesiyle ilgili olduğunu hatırlamak önemlidir.
Güvenlik Görevlisi İçin Self Defence
“KENDİSİNİ KORUMASINI BİLMEYEN GÜVENLİK GÖREVLİSİ BİR BAŞKASINI NASIL KORUR”

Self Defence, Uygulayıcıya Dövüş sanatını işlevsel kılmasına olanak tanıyan çeşitli kavramlar, Talim ve teknikleri kapsar. Self Defence ile birlikte öğrenciler Savunma ve Saldırı tekniklerini öğrenecekler, H.S.T. (Hızlı Saldırı Taktikleri), silahlar (Sopa,bıçak), yer dövüşü ve çok daha fazlası. Self Defence temel önceliği kendini savunma ve tüm mücadele sahalarıyla tanışmaktır.

İnsanların yoğun olarak bulundukları özel yada kamuya ait mekanlarda güvenlik vazgeçilmez bir unsurdur. Bu mekanlarda hizmet veren asker, polis yada güvenlik görevlisi,bir atak yada saldırı ile karşılaştığında, saldırganı etkisiz hale getirmekte zorlanmakta,kontrolsüz ve bilinç dışı hareketlerde bulunmakta,nefesini kontrol edememekte;bu nedenle, saldırgana,kendisine yada etrafındaki kişilere zarar verebilmektedir.

İşte güvenlik personeline Savunma strateji ve teknikleri ile ilgili eğitim ve deneyim dışında, nefesini, sinirlerini kontrol edebilmeyi, güvenlik noktasında ortaya çıkan saldırı yada ataklarda,saldırganı kolayca etkisiz hale getirebilmenin yollarını öğretir.
Profesyonel Aikido antrenörü Kürşat Demir Özel Kuvvetler Komutanlığında aldığı eğitimi, Aikido savaş ve savunma sanatı ile yoğurarak AİKİZEN’de öğrencilerine en etkili şekilde aktarıyor.